Az egymástól elkülönült, digitális munkaerő inspirálása
A digitális transzformáció hajtóereje nagyobb méretű vállalkozásoknál
A COVID-19 megjelenéséig a digitális transzformáció levezénylése nem képezte a HR-feladatok központi elemét. Mostanra azonban a HR-vezetők szilárdan a vezetőülésbe kerültek. A világjárvány rámutatott arra, hogy a megfelelő technológia létfontosságú az alkalmazottak munkamoráljának és termelékenységének fenntartásához, a munkaerő minősége pedig képes felvirágoztatni vagy tönkretenni egy vállalkozást.A HR-vezetők feladata, hogy segítséget nyújtsanak az alkalmazottak elégtelen technológiai tapasztalatainak javításában. Ez elengedhetetlen a pozitív vállalati kultúra kiépítéséhez, valamint a legjobb munkavállalók megtartásához és az új tehetségek bevonzásához.
A Ricoh Europe új, az Opinium Research által végzett kutatáson alapuló jelentése feltárja a világjárvány során az alkalmazottak távmunkával kapcsolatban szerzett tapasztalatait. Azonosítja a nagyobb vállalatok üzleti tevékenységére kiható legfontosabb trendeket és a sikeresség elérésének akadályait. Emellett útmutatást nyújt az olyan HR-vezetők számára, akik igyekeznek megfelelni az alkalmazottak egyre növekvő elvárásainak a rugalmas, emberközpontú munkahelyi kultúra terén.

A technikai hiányosságok rombolják a nagyobb vállalkozások vállalati kultúráját
A nagyobb vállalatok esetében a színvonalon aluli technológiával kapcsolatos tapasztalatokat a vállalati kultúra sínyli meg. A távmunkavégzés kihívásai gyengítik a munkahelyi bajtársiasságot és az alkalmazottak motivációját, ezáltal hosszú távon veszélyeztetik a munkaerő termelékenységét és munkamorálját.
A HR-vezetőkre hárul egy mindenki számára megfelelő, támogató, digitális vállalati kultúra létrehozásának feladata. Az alkalmazottak 42%-a számol be arról, hogy vállalati kultúrájuk megszenvedte a COVID-19 okozta korlátozásokat, egyharmaduk (31%) pedig gyakran érzi motiválatlannak magát távmunkavégzés közben a technológiai és kommunikációs problémák miatt. Mindez megnehezíti a vállalatok számára az új tehetségek bevonzását és az alkalmazottak megtartását, ami hosszú távon veszélyezteti a vállalat sikerességét és növekedését.
Az alkalmazottak motiválatlansága azt jelzi, hogy a meglévő munkamódszerek nem működnek megfelelően. A vállalatoknak összpontosítaniuk kell arra, hogy új módon hozzák össze az embereket, attól függetlenül, hogy azok otthon vagy az irodában tartózkodnak. A rugalmas, technológiailag fejlett munkakörnyezet és a pozitív kultúra megteremtése nagyban hozzájárul ennek a célnak a megvalósításához.