Az 1940-es években egy autó csupán még egy eszköz volt, hogy eljussunk A pontból B pontba. Amikor az elektronika megérkezett, teljesen megváltoztatta az autózást is. Az autók több szerepet is betölthettek, mint például hangrendszer, hűtőrendszer, vagy akár egy hely, amit pihenésre használhattunk a hosszú utazások során.
Az irodai környezet fejlődése hasonlóan drasztikus volt. Még 20 évvel ezelőtt is a legtöbb iroda tele volt elszigetelt kockákkal, fülledt tárgyalóteremmel és papírhalommal. Sokak számára nehéz elképzelni, hogy egész nap ilyen környezetben üljenek, öt napon át egy héten.
Az emberek munkavégzésre vonatkozó elvárásai megváltoztak, különösen a covid-járvány után. Míg a 2010-es évek elején az „izgalmas” irodák látszólag csak a szilícium-völgybeli nagy technológiai vállalatokra korlátozódtak, ma a dolgozóknak okot kell biztosítanunk arra, hogy fizikai munkahelyre menjenek.
A legfrissebb kutatások szerint sok szervezetnek nem sikerül ösztönzőket biztosítania munkavállalóiknak. Felmérésünkben a HR vezetők 60%-a jelenti, hogy az alkalmazottaknak nincs meggyőző okuk arra, hogy irodába menjenek. Az HR csapatok legnagyobb kihívása az, hogy kitalálják, hogyan tartsák elkötelezettnek az alkalmazottakat, miközben támogatják a rugalmasabb munkastruktúrát. A valódi rugalmasság azt jelenti, hogy át kell értékeljük, hogyan gondolkodunk a munkáról a modern világban, és egy olyan modell felé kell elmozdulnunk, amely az emberek személyes életéhez igazodik.
Tehát mi az aktuális irodaigény és hogyan segíthetünk egy együttműködésre ösztönző és kellemes munkaélmény kialakításában?